CTW-01 Czujnik tlenku węgla bateryjny - Gardi Zamel, Zamel Gardi, Elektroportal.pl - branżowy portal elektroinstalatorów i branży elektroinstalacyjnej

CTW-01 Czujnik tlenku węgla bateryjny - Gardi Zamel

Model: CTW-01 Numer katalogowy: CTW-01

Czujnik CTW-01 służy do ciągłego monitorowania niebezpiecznego stężenia tlenku węgla w powietrzu. W momencie wykrycia niebezpiecznego stężenia urządzenie załącza alarm dźwiękowy i optyczny.

Opis produktu

Dzięki zasilaniu bateryjnemu urządzenie jest łatwe do umieszczenia w dowolnym miejscu gdyż nie musimy prowadzić żadnej instalacji. Wyposażony jest w zaawansowany czujnik elektrochemiczny oraz w układ autodiagnostyczny który sygnalizuje uszkodzenie czujnika oraz rozładowującą się baterię. Wyposażony jest dodatkowo w wyświetlacz LCD pokazujący stężenie tlenku węgla oraz komunikaty informacyjne.

Tlenek węgla potocznie zwany czadem jest gazem silnie trującym, bezbarwnym i bezwonnym, łatwo rozprzestrzeniającym się w powietrzu. Powstaje w wyniku niepełnego spalania paliw takich jak: drewno, olej,gaz, benzyna, nafta, propan, węgiel, ropa. Ponieważ gaz ten jest bezbarwny i bezwonny, tak ważne jest wczesne wykrywanie niebezpiecznego stężenia czadu w pomieszczeniach w których przebywamy gdyż stwarza on poważne zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka. Chroń siebie i swoją rodzinę przed cichym zabójcą!!

Każdy egzemplarz czujników czadu produkowanych przez firmę ZAMEL jest testowany w specjalistycznej komorze testowej i otrzymuje certyfikat poprawnej pracy (wykrywanie stężenia tlenku węgla na poziomie 300ppm w czasie poniżej 3 minut).

Cechy

  • testowany w Polsce, certyfikat poprawnego wykrywania stężenia 300ppm w czasie poniżej 3 minut z wpisanym numerem seryjnym danego egzemplarza
  • czujnik elektrochemiczny
  • wyświetlacz LCD pokazujący aktualny poziom stężenia czadu oraz komunikaty informacyjne
  • zasilanie bateryjne
  • sygnalizacja optyczna alarmu
  • sygnalizacja dźwiękowa alarmu (85dB)
  • sygnalizacja rozładowującej się baterii
  • sygnalizacja uszkodzenia czujnika (układ autodiagnostyczny)
  • certyfikat.jpg

Dane techniczne

DANE HANDLOWE (CTW-01)

Waga

117  g

Wymiary

Ø 110 x 35  mm

Kolor

biały

 

DANE TECHNICZNE (CTW-01)

Okres gwarancji

24  miesiące

Ilość baterii

3

Zasilanie

4,5  V DC

Głośność

85  dB

Stopień ochrony

IP20

Temperaturowy zakres pracy urządzenia

0 ÷ 40  °C

Certyfikat CE

Tak

Typ czujnika

elektrochemiczny

Poziom alarmowy wykrywania gazu

300 ppm w czasie poniżej 3 minut

Typ baterii

AA

Sygnalizacja optyczna

TAK

Wyświetlacz LCD

TAK

Wilgotnościowy zakres pracy

od 0°C do 40°C

 

Pliki

Deklaracja Zgodności

Instrukcja

 

Polecane w sklepie internetowym

Reklama