CTW-02 Czujnik tlenku węgla sieciowy - Gardi Zamel, Zamel Gardi, Elektroportal.pl - branżowy portal elektroinstalatorów i branży elektroinstalacyjnej

CTW-02 Czujnik tlenku węgla sieciowy - Gardi Zamel

Model: CTW-02 Numer katalogowy: CTW-02

Czujnik CTW-02 służy do ciągłego monitorowania niebezpiecznego stężenia tlenku węgla w powietrzu. W momencie wykrycia niebezpiecznego stężenia urządzenie załącza alarm dźwiękowy i optyczny.

Opis produktu

Zasilany jest napięciem 230 V AC. Wyposażony jest w zaawansowany czujnik półprzewodnikowy oraz w układ autodiagnostyczny który sygnalizuje uszkodzenie czujnika.

Tlenek węgla potocznie zwany czadem jest gazem silnie trującym, bezbarwnym i bezwonnym, łatwo rozprzestrzeniającym się w powietrzu. Powstaje w wyniku niepełnego spalania paliw takich jak: drewno, olej,gaz, benzyna, nafta, propan, węgiel, ropa. Ponieważ gaz ten jest bezbarwny i bezwonny, tak ważne jest wczesne wykrywanie niebezpiecznego stężenia czadu w pomieszczeniach w których przebywamy gdyż stwarza on poważne zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka. Chroń siebie i swoją rodzinę przed cichym zabójcą!!

Każdy egzemplarz czujników czadu produkowanych przez firmę ZAMEL jest testowany w Polsce w specjalistycznej komorze testowej i otrzymuje certyfikat poprawnej pracy (wykrywanie stężenia tlenku węgla na poziomie 300ppm w czasie poniżej 3 minut).

Cechy

  • testowany w Polsce, certyfikat poprawnego wykrywania stężenia 300ppm w czasie poniżej 3 minut z wpisanym numerem seryjnym danego egzemplarza
  • czujnik półprzewodnikowy
  • zasilanie sieciowe 230 V AC
  • sygnalizacja optyczna
  • sygnalizacja dźwiękowa (80dB)
  • sygnalizacja uszkodzenia czujnika (układ autodiagnostyczny)

 

  • certyfikat.jpg

Dane techniczne

DANE HANDLOWE (CTW-02)

Waga

287  g

Wymiary

110 x 40 x 70  mm

Kolor

biały

 

DANE TECHNICZNE (CTW-02)

Okres gwarancji

24  miesiące

Zasilanie

230  V AC

Głośność

85  dB

Stopień ochrony

IP20

Temperaturowy zakres pracy urządzenia

0 ÷ 45  °C

Certyfikat CE

Tak

Typ czujnika

półprzewodnikowy

Poziom alarmowy wykrywania gazu

300 ppm w czasie poniżej 3 minut

Sygnalizacja optyczna

TAK

Wilgotnościowy zakres pracy

od 10 % do 95 % RH

 

Pliki

Deklaracja Zgodności

Instrukcja

 

Polecane w sklepie internetowym

Reklama