F&F - STR-1 Sterownik rolet, dwuprzyciskowy, Un=230V AC, 8A, montaż w puszce podtynkowej Ø60, Polecane w sklepie internetowym, Elektroportal.pl - branżowy portal elektroinstalatorów i branży elektroinstalacyjnej

F&F - STR-1 Sterownik rolet, dwuprzyciskowy, Un=230V AC, 8A, montaż w puszce podtynkowej Ø60

Model: STR-1

Opis produktu

Przeznaczenie
Sterownik STR przeznaczony jest do sterowania rolet (góra-dół) lub innych obiektów (np. bramy) napędzanych silnikiem elektrycznym jednofazowym prądu zmiennego za pomocą włączników chwilowych (np. dzwonkowych). Sterownik może pracować jako urządzenie samodzielne (przeznaczone do otwierania/zamykania jednej rolety), jak również możliwe jest łączenie sterowników w grupy umożliwiające centralne sterowanie wieloma roletami.

Działanie
Zasilanie sterownika sygnalizowane jest świeceniem LED zielonej U. Załączenie silnika rolety następuje poprzez chwilowe podanie napięcia (L lub N) na jedno z wejść sterujących. Silnik załączany jest na zaprogramowany wcześniej przez użytkownika czas, pozwalający na pełne podniesienie lub opuszczenie rolety. Istnieje możliwość zatrzymania uruchomionej rolety na wybranym przez użytkownika poziomie (niepełne otwarcie lub zamknięcie rolety).

Wejścia sterujące sterownika
Sterowanie lokalne - grupa przycisków podłączona do zacisków 5 i 6 sterująca  jedną roletą.
Naciśnięcie przycisku lokalnego powoduje załączenie rolety na ruch w zadanym kierunku. Jeżeli roleta znajduje się już w ruchu, to naciśnięcie przycisku sterowania lokalnego spowoduje zatrzymanie rolety.
Sterowanie centralne -  wspólna dla wielu sterowników (minimum dwa) grupa przycisków podłączona do zacisków 7 i 8 sterująca wszystkimi roletami będącymi w układzie sterowania centralnego. 
Naciśnięcie przycisku sterowania centralnego powoduje załączenie rolet na ruch w zadanym kierunku. Jeżeli jedna z rolet wykonuje już ruch w tym samym kierunku, to  będzie on dalej kontynuowany. W przypadku gdy wykonuje ruch w kierunku przeciwnym, to roleta najpierw zostanie zatrzymana, a następnie załączona w kierunku wynikającym z rozkazu podanego na wejście centralne.

UWAGA!
Sterowanie centralne umożliwia tylko załączenie rolet na ruch w wybranym kierunku. Zatrzymanie rolety nastąpi dopiero po upływie zaprogramowanego czasu, lub po naciśnięciu dowolnego przycisku sterowania lokalnego.

Dane techniczne

Dane techniczne

zasilanie

230V AC

styk

8A 250V

prąd obciążenia AC-3

<1,5A

moc podłączonego silnika jednofazowego

<320W

prąd impulsu sterującego dla L/N

<1mA

czas załączenia - programowalny 

0s÷10min

sygnalizacja zasilania / programowania 

LED zielona

pobór mocy

1W

temperatura pracy 

-25÷50°C

przyłącze

 

     sygnałowe

4×DY 1mm², l=10cm

     zasilające

4×DY 1,5mm², l=10cm

wymiary

Ø55, h=20mm

montaż

w puszce podtynkowej Ø60

Inne

https://www.sklep.elektroportal.pl/str-1-sterownik-rolet-dwuprzyciskowy-un-230v-ac,3,36600,521

Pliki

Polecane w sklepie internetowym

Reklama