Systemy EXTA i EXTA FREE wzbogacone o grupę sterowników LED, Nowe produkty, Elektroportal.pl - branżowy portal elektroinstalatorów i branży elektroinstalacyjnej

Systemy EXTA i EXTA FREE wzbogacone o grupę sterowników LED

Nowe sterowniki LED w grupach EXTA i EXTA FREE umożliwiają tworzenie aranżacji, w których łączyć można funkcjonalność sterowania radiowego oraz przewodowego zarówno dla opraw oświetleniowych serii LEDIX, jak i innych dostępnych na rynku produktów LED (np. taśm LED) zasilanych napięciem od 10 V do 14 V. Sterowniki LED współpracują z nadajnikami EXTA FREE.

Opis produktu

 

Odbiornik ROP-05 został zaprojektowany z myślą o realizacji prostych funkcji sterowania w instalacjach niskonapięciowych 10÷14 V. Urządzenie to w połączeniu z dowolnym nadajnikiem bezprzewodowego systemu EXTA FREE umożliwia realizację funkcji załącz / wyłącz, trybu monostabilnego, bistabilnego i czasowego. Odbiornik może być stosowany w układach sterowania oświetleniem diodowym. ROP-05 posiada dwa beznapięciowe wyjścia przekaźnikowe typu NO o maksymalnej obciążalności 5 A, a niewielkie wymiary obudowy umożliwiają bezpośredni montaż urządzenia w puszce Ø=60 mm.

Odbiornik ROP-06 podobnie jak ROP-05 został zaprojektowany z myślą o realizacji prostych funkcji sterowania w instalacjach niskonapięciowych 10÷14 V. Urządzenie posiada trzy wyjścia tranzystorowe MOSFET o maksymalnej obciążalności 2,5 A.

Sterownik LED RGB przewodowy DIP-11 oraz sterownik LED RGB radiowy RDP-11 przeznaczone są do sterowania diodami RGB w układzie wspólny + ( taśmy oraz moduły RGB, oprawy RGB serii LEDIX ). Sterowanie może odbywać się przewodowo lub radiowo na częstotliwości 868 MHz. Fabrycznie sterowniki wyposażone są w 5 programów sterowania diodami ( załącz/wyłącz, rozjaśnij/ściemnij, wybór 1 z 10 kolorów domyślnych, programy automatyczne FLOATING i STROBE ). Sterowanie kolorami prowadzone jest za pomocą modulacji PWM z rozdzielczością 9-bit. Niewielkie wymiary sterowników umożliwiają bezpośredni ich montaż w standardowej puszcze Ø=60 mm. Tryby FLOATING lub STROBE umożliwiają zatrzymanie programu na wybranej barwie, która następnie jest pamiętana przez sterownik. Przy współpracy RDP-11 z pilotem P-260 możliwe jest ustawienie dowolnego koloru świecenia oraz regulacja temperatury barwy białej z poziomu pola dotykowego.

Sterownik RDP-01 przeznaczony jest do współpracy ze źródłami światła wyposażonymi w jednobarwne diody LED i zasilanymi napięciem 10÷14 V DC. Wykonuje on proste operacje związane ze sterowaniem m.in. załączanie/wyłączanie, rozjaśnianie/ściemnianie oświetlenia, tryb bistabilny i czasowy. Sterowanie może być prowadzone przewodowo oraz bezprzewodowo za pomocą dowolnego nadajnika systemu EXTA FREE. Wyjście sterownika zrealizowane jest na tranzystorze MOSFET o maksymalnej obciążalności 4 A. Urządzenie może być montowane bezpośrednio w puszce Ø=60 mm.

Przedstawione produkty należą do grupy ECOLINE charakteryzującej urządzenia o niskim poborze mocy.

Polecane w sklepie internetowym

Reklama